SLOVO a HLAS je hlavním organizátorem Poděbradských dnů poezie, usiluje o všestrannou podporu kultury mluveného projevu.

...následující ročníky
fotka ročníku

56. Poděbradské dny poezie

-



o festivalu

Zámecké nádvoří Zahájení - J. Přeučil, J. Preissová a V. Preiss Vzpomínka na V. Justla - R. Kvíz a M. Hrachovinová Puškinův Oněgin - M.Longinová a S.Rubáš 05 Výstavka - 56 let festivalu Nezbedné pohádky studentů VOŠH - B.Kepková a M.Hlubocký Nástupiště 105 - studenti JAMU Brno Kvílení - studenti VOŠH Praha Vreckové básne - studenti VŠMU Bratislava Všetci ste v mojom srdci prítomní - studenti AU Banská Bystrica Literární terapie - studenti Pražské konzervatoře Porota 2. kategorie Návrat duhy - studenti VOŠH Praha Večer Křišťálových růží - B.Turzonovová Večer Křišťálových růží - I.Bareš Večer Křišťálových růží - D.Kolářová Večer Křišťálových růží - děkovačka Sázení růží na nádvoří zámku Koncert laureátů Koncert laureátů - starosta L.Langr, A.Swan a A.Veldová
fotka ročníku

55. Poděbradské dny poezie

-



o festivalu

Poutač na zdi zámku Zahájení na radnici - starosta Ladislav Langr odhaluje znovuobjevenou bustu S.K.Neumanna Fenomén Merta - Vladimír Merta Ernest Hemingway: Mít a nemít  - Lukáš Hejlík,Pavel Oubram Vyšší odborná škola herecká Praha - Sněhová královna Konzervatórium Bratislava - Claude Comfortes: Maratón Konzervatórium Košice - Vítězslav Nezval: Manon Lescaut v překladu Ľubomíra Feldeka Báseň v čase-človek v básni - Juraj Sarvaš, KR z roku 1982 Lenka Lagronová: Zahrada Jane Austenové - Marie Málková,Apolena Veldová,Lucie Štěpánková Vyšší odborná škola herecká Praha-Kocourek Modroočko Zdena Herfortová, KR z roku 2006, sází růži do rozária poděbradského zámku Konzervatoř Brno - Kainar Reborn 2017 Vyšší odborná škola herecká Praha -
 Dlužní kniha milosti Miloš Horanský přebírá od starosty Ladislava Langra medaili města Poděbrady Cesty vítězů NP a PDP - Ivana Vaňková a Táňa Medvecká Divadelní fakulta AMU Praha - Sólo Matches Janáčkova konzervatoř v Ostravě -
 Vladimír a Marina aneb Zastavený let Setkání s básnířkou - Libuša Trutzová, KR z roku 1989 Emília Vášáryová, KR z roku 2002, přebírá medaili města od starosty Ladislava Langra Slavnostní večer předání Křišťálových růží - Václav Postránecký Slavnostní večer předání Křišťálových růží - Milan Kňažko Slavnostní večer předání Křišťálových růží - Soňa Červená Sázení růží do rozária poděbradského zámku Pavla Limmlová - 2. kategorie - Cena Českého rozhlasu Petr Uhlík - Pražská konzervatoř -  1.kategorie - Cena SLOVO a HLAS Katarína Gurová - Akadémia umení v Banské Bystrici - 2.kategorie - Laureátka ceny Vladimíra Justla Barbora Vágnerová - Pražská konzervatoř - 1. kategorie - Laureátka ceny Vladimíra Justla, Jiří Hromada, Ladislav Langr Koncert laureátů - Pavla Limmlová, Petr Uhlík, Dominika Kňažková, Tereza Stachová, Barbora Vágnerová Předsedkyně spolku SLOVO a HLAS Marta Hrachovinová uzavírá 55.PDP
fotka ročníku

54. Poděbradské dny poezie

-



o festivalu

Dušan Jamrich a Martin Huba sázejí růže  za dohledu starosty Ladislava Langra a prezidenta HA Jiřího Hromady Zahájení 54. PDP - v popředí manželé Viera a Vladimír Ruskovi Starosta spolu s M. Hrachovinovou  předává medaili města Stanislavu Šárskému Stanislav Šárský při sázení Jiří Schmitzer Vyšší odborná škola herecká Praha - Voiceband? Voiceband Církervné konzervatórium Bratislava - Otázka Ľudovíta štúra (T.Stachová) Vyšší odborná škola herecká Praha - O Zlatovlásce Divadelní fakulta AMU - Věnec sonetů J. Seiferta Divadelní fakulta AMU - Romská půlhodinka Konzervatórium Košice - Ľudovít Št(o)úr - 200 Janáčkova konzervatoř v Ostravě - Poslední dopisy německých vojáků ze Stalingradu Divadelní fakulta AMU - Gothaj city: knock knock...out! Vysoká škola mźických umení v Bratislave - Kričať... Dýchanie Divadelní fakulta AMU - Silversteinoviny (E.Hadravová a N.Mikulová) Držitelka Křišťálové růže Eva Mária Chalupová Držitel Křišťálové růže Tomáš Topfer Sázení růží spolu s Františkem Derflerem Koncert vítězů - kapela LeDva (S.Friedlaenderová a V.Nejedlý) Koncert vítězů -  Kryštof Bartoš - Laureát ceny Vladimíra Justla 2.kategorie Koncert vítězů - Lukáš Adam Ceny pro vítěze Slavnostní předávání cen - M.Hrachovinová, J.Hromada, L.Langr M.Hrachovinová a V.Rusko blahopřejí Tereze Stachové Daniel Gajdoš - Laureát ceny Vladimíra Justla 1.kategorie
předchozí ročníky...